Ege’nin Cenneti Didim

Muhteşem Doğası ile ve Görülmeye Değer Yerleri ile Didim Sizlere Eşsiz Bir Tatil İmkanı Sunuyor !

 

Ege’nin Cenneti Didim

Dünyaca ünlü antik kentler arasında bulunan Didim, muhteşem doğasıyla ve gezilecek yerlerin çok olmasıyla yaz aylarında hem şehir içinden hem şehir dışından gelen turistlerin akınına uğramaktadır. Halk arasında tatil beldesi, Ege’nin cenneti olarakta isimlendirilmektedir. Didim ve şehir merkezi arasında bulunan mesafe 123 kilometredir.

 

 

Didim’de Gezilmesi ve Görülmesi Mekanlar

Didim’e gidip de antik kentleri, müzeleri görmeden dönerseniz çok şey kaçırmış olursunuz. Didim de bulunuyorsanız veya Didim’e gitmeyi düşünüyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız mekanları kesinlikle görmelisiiniz.

Myos Antik Kenti; Bafa gölünün kıyısında bulunan Myos Antik Kent, Didim’e gelen tüm turistlerin ilgisini çekmektedir.  Antik kentin genç bizans dönemine ait olduğu söylenmektedir ayrıca M.Ö. 500’lü yıllarda bu antik kentin limanına 500 gemi alınabiliyormuş. 

Rum Kilisesi; Osmanlı döneminde 1870  yıllarında inşa edilen bu yapı günümüzde kültür merkezi ve kütüphane olarak hizmet vermektedir. Osmanlı döneminde ki yapıların taşları kullanılarak inşa edilmiştir ve tarih seven kişilerin kesinlikle görmesi gerekmektedir.

Plajlar; Altınkum, Akbük, Manastır Koyu ve Sahte Cennet Koyu plajları tatil yapmak, yaz aylarında şehrin stresinden uzaklaşarak günlerinizi deniz kum ve güneş eşliğinde geçirmek için en ideal seçimdir. Yüzme ve diğer deniz faaliyetlerini en güzel şekilde gerçekleştirmek ve tatilinizi doya doya yaşayabilmek için Ege’nin cenneti Didim’de tatilinizi en güzel bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

Didim’in En Mehşur Yiyecekleri

Tatil veya seyahat amaçlı gittiğiniz Aydın’ın doğal güzelliklerini segilediği Didim’de yöresel yemekleri, birbirinden lezzetleri deniz ürünleri, sebze ve et çeşitlerini tatmalısınız. Didim’in en mehşur yiyecekleri ise zeytin ve incirdir.

 

Didim’de Nerede Konaklayabiliriz?

Tatil amaçlı gittiğiniz Didim’de kiralık daire veya yazlık kiralayarak konaklayabilirsiniz. Eğer yoğunluğu olan otellerden sıkıldıysanız Didim’de satılık daire, yazlık ve villa bulabilmeniz mümkün.
Ayrıca Didim’de uzman emlak danışmanları aracılığı ile günlük, haftalık ve aylık daireler bulabilir, gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.